ԱՄՆ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփը սկսել է ձևավորել իր ապագա վարչակազմը: Թիմում կան մարդիք, ոքվեր տարիներ շարունակ արդյունավետ համագործակցել են հայկական լոբբիի հետ:
Ովքե՞ր են Թրամփի թիմում այն մարդիք, որ կարող են Հայաստանը ապագա նախագահի հետ կապող յուրահատուկ կամուրջի դերը կատարել: Թեմային՝ «Հորիզոնի» տաղավարում անդրադարձել է Արտյոմ Երկանյանը.
«Առայժմ Դոնալդ Թրամփը ձևավորել է այսպես կոչված անցումային թիմ, որը լիազորված է լինելու ձևավորել ապագա վարչակազմը: Եվ ահա ABC ՀԸ տեղեկություններով այդ ժամանակավոր, անցումային թիմին է միացել Ներկայացուցիչները տանը Հավայան կղզիները ներկայացնող կոնգրեսական Թուլսի Հաբրդը, ով հայ լոբբիստների ամենահետևողական գործընկերներից մեկն է: Տիկին Հաբրդը բազմիցս ապացուցել է, որ իր վրա կարելի է հույս դնել:
Նա Արցախի ինքնորոշման հետևողական ջատագովներից մեկն է եղել և բազմիցս դատապարտել է ադրբեջանական ագրեսիան, իսկ 2017 թվականին նա նույնիսկ այցելել է Արցախ՝ Հայ դատի հանձնախմբի կազմակերպած միջոցառմանը մասնակցելու համար, ինչի համար Ադրբեջանում պերսոնա նոն գրատա է հայտարարվել:
Ինձ հետաքրքիր է, եթե Տիկին Հաբրդը բարձր պաշտոն զբաղեցնի նոր հանրապետական վարչակազմում և նախագահը որոշի նրան գործուղել Բաքու, ինչպե՞ս կվարվեն ադրբեջանցի դիվանագետները, արդյո՞ք կհայտարարեն, թե նա Ադրբեջան այցելելու իրավունք չունի, քանի որ սև ցուցակում է»:
Իսկ Ալիեևն ո՞ւնի Թրամփի թիմում մարդ, որ կարող է այդ նույն կամուրջի դերը կատարել:  Հայտնի՞ է, թե ովքեր կարող են զբաղեցնել վարչակազմում կարևորագույն պաշտոնները ու որքանո՞վ է այդ մարդկանց նշանակումը բխում մեր շահերից: