Հարցվածների 27․3 տոկոսը վարչապետի պաշտոնին թեկնածուներից նախընտրում է Կարեն Կարապետյանին, 24․8 տոկոսը՝ Սերժ Սարգսյանին։ Այս մասին այսօր ասուլիսի ընթացքում հայտնեց հարցումներն իրականացրած Gallup կազմակերպության հայաստանյան ներկայացուցչության ղեկավար Արամ Նավասարդյանը։
«Հիմնականում պատասխանողները Կարեն Կարապետյանի մասով նշում էին տնտեսական բլոկին ուղղված իր ծրագրերն ու կարողությունները, իսկ Սերժ Սարգսյանի հետ կապված՝ դա ավելի շուտ անվտանգության, Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի հետ կապված և բանակցային կարողություններն են նշվում»,– մանրամասնեց Նավասարդյանը։
Հարցվածների 8․6 տոկոսը նշել է, որ ՀՀԿ ցուցակից վարչապետի պաշտոնում կուզենար տեսնել Վիգեն Սարգսյանին, ևս 10 տոկոսը՝ այլ թեկնածուի։ Իսկ 17 տոկոսը նշել է, որ ոչ ոքի չի ուզում տեսնել վարչապետի պաշտոնին։
Ոչ հանրապետական գործիչների շարքից հարցվածների ամենամեծ տոկոսը նախընտրում է տեսնել Գագիկ Ծառուկյանին (26․5 տոկոս), Նիկոլ Փաշինյանին (15․3 տոկոս), Ժիրայր Սեֆիլյանին (5․6 տոկոս), Զարուհի Փոստանջյանին (4․9 տոկոս), Էդմոն Մարուքյանին (3․1 տոկոս), Նաիրա Զոհրաբյանին (1․9 տոկոս), Պարույր Հայրիկյանին (1․4 տոկոս), Արմեն Մարտիրոսյանին (03 տոկոս)։