Ամփոփվել է Միլանում կայացած «Պատասխանատու տիեզերական գործունեություն՝ հանուն կայունության» ցուցահանդեսը:
«Տիեզերագնացության միջազգային 75-րդ համաժողով»-ի (75th International Astronautical Congress) շրջանակում անցկացվող «Պատասխանատու տիեզերական գործունեություն՝ հանուն կայունության» խորագիրը կրող ցուցահանդեսի շրջանակում հայկական պատվիրակությունը որոշակի պայմանավորվածություններ է ձեռք բերել՝ տիեզերական ոլորտում փոխգործակցության ընդլայնման ուղղությամբ:
Հեղինակավոր այս ցուցահանդեսին մեր երկիրը ներկայացրել են ոլորտային չորս ընկերություններ՝ «Բազումք» տիեզերական հետազոտությունների լաբորատորիա հիմնադրամը, ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի էկոլոգանոոսֆերայի հետազոտությունների կենտրոնը, Cosmo Food-ը (Հովհաննես Ավագյան ԱՁ) և «Գեոկոսմոս» ընկերությունը։
Ցուցահանդեսի շրջանակում հայկական միասնական տաղավար են այցելել տարբեր երկրների՝ այդ թվում ԱՄՆ-ի, ԱՄԷ-ի, Ֆրանսիայի, Իտալիայի, Ճապոնիայի, Կորեայի, Բելգիայի, Գերմանիայի, Սինգապուրի ներկայացուցիչներ։ Այցելուներին ներկայացվել են ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության գործառույթներն ու իրականացվող ծրագրերը, ինչպես նաև միասնական տաղավարում ներկայացված ոլորտային ընկերությունների գործունեությունն ու ծրագրերը:
Հայկական միասնական տաղավարով մեր պատվիրակության մասնակցությունը ներկայանալի այս միջոցառմանը մեծ հնարավորություն էր Հայաստանի տիեզերական, ՏՏ և բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի ընկերությունների համար՝ ծանոթանալու տեխնոլոգիական վերջին զարգացումներին և համագործակցային նոր կապեր հաստատելու։
Մանրամասները՝ ԲՏԱ նախարարության տեսանյութում: