Ով էլ լինի Հայաստանի ղեկին, Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները նախկինը չեն լինելու. Սուրեն Սահակյան
«Հեռանկարն» այսօր հյուրընկալել է հանրային գործիչ Սուրեն Սահակյանին: Անդրադարձ է եղել հիմնականում ներքաղաքական զարգացումներին: Ինչո՞ւ է շարժումը ղեկավարել Բագրատ Գալստանյանը, ինչո՞ւ հենց նա վարչապետի թեկնածու հայտարարվեց, որովհետև այլ թեկնածու չկա՞ր, թե՞ կար, բայց պետք չէր նրա անունը տալ, որովհետև ժողովուրդը չէր գնա նրա հետևից: Արդյոք քաղաքական հաշվարկը հենց եկեղեցականի վրա էր, և արդյոք ուղղորդվում է շարժումը Ռուսաստանից: Այս հարցերին է պատասխանել Սուրեն Սահակյանը, նաև խոսել է հայ-ռուսական հարաբերություններից:
«Մոլորության մեջ են կարծողները, որ Նիկոլ Փաշինյանը ռուսների հետ վատ է խոսում ու դրա համար է փոխվել Ռուսաստանի քաղաքականությունը: Ռուսաստանը իր շահերն է հետապնդում: Այսօր Ադրբեջանը իրեն ավելին կարող է տալ, քան Հայաստանի հետ բարեկամությունը: Դրա համար, ով էլ լինի Հայաստանի ղեկին, Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները նախկինը չեն լինելու»,-ասել է Սուրեն Սահակյանը: