Այսօր՝ ապրիլի 3-ի երեկոյից մինչև ապրիլի 4-ի առավոտ հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում են տեղումներ։ Շիրակում, Գեղարքունիքում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայոց Ձորի լեռնային գոտիներում, Լոռիում սպասվող տեղումները կլինեն ձյան տեսքով, առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20մ/վրկ արագությամբ, բուք և ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը: Պատճառը Սև ծովի շրջաններից ցուրտ մթնոլորտային ճակատի ներխուժումն է:
Պայմանավորված սպասվող օդերևութաբանական իրադրությունով, վաղը՝ ապրիլի 4-ի լույս 5-ի գիշերը կա նաև ցրտահարության վտանգ:
Ժամը 04։00-07։00 ընկած ժամանակահատվածում Արարատի և Արմավիրի մարզերում, Տավուշում, Արագածոտնի և Վայոց Ձորի նախալեռնային գոտում հողի մակերևույթին կանխատեսվում է -2․․․-3 աստիճան։
Գագիկ Սուրենյանը, հատկապես ջերմոցային տնտեսություններին, հորդորում է փակել ջերմոցները, իսկ սածիլված դաշտերում հնարավորության դեպքում նշված ժամերին կատարել ոռոգում։