ՀՀ ԶՈւ զինծառայողները կստանան ավելի անվտանգ զրոհաբաճկոններ
Հայ-լեհական «Լյուբավա-Արմենիա» համատեղ ձեռնարկությունը հայկական բանակի համար մշակել է զրահաբաճկոնների նոր տեսականի, որն արդեն այս տարի կմատակարարվի զինված ուժերին։ Այս մասին ShantNews.am-ին հայտնեց ընկերության մենեջեր Նարինե Ավետիսյանը։
«ArmHiTec-2018» ցուցահանդեսին ներկայացված էր այդ ընկերության երեք տեսակի զրահաբաճկոն՝ ոստիկանության, զինված ուժերի ու հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների համար։
«Այս տարի մեր բանակի համար կարտադրվի զրահաբաճկոնների նոր նմուշը, և այս տարի էլ կհանձնենք։ Եվ հիմա «սպեցնազի» համար մշակվում է նոր տեսականին։ Սա նոր է ներկայացված և դեռ պետք է փորձարկումներն անցնի», – նշեց ընկերության ներկայացուցիչը։
Զրահաբաճկոններից ամեն մեկը զինծառայողի տարբեր մասեր է ծածկում. սովորականները փակում են իրանը, պարանոցը, իսկ հատուկջոկատայինների համար նախատեսվածը՝ միայն իրանը։ Հարցին, թե ինչու հատուկջոկատայինները նույնքան պաշտպանված չեն լինելու, ընկերության ներկայացուցիչները պատասխանեցին, որ նրանց համար ավելի մեծ կենսական նշանակություն ունի շարժումների անկաշկանդ լինելը։