Դիպուկահար հրացանները «տյունինգ» են արվում հայկական բանակի պատվերով
ՀՀ ԶՈւ հատուկ ստորաբաժանումների համար խորհրդային/ռուսական արտադրության «ՍՎԴ» դիպուկահար հրացանները արդիականացվում են հենց Հայաստանում։ Հրացանները հարմարեցվում են հենց հայկական զինուժի պահանջներին։
«Դրանից բացի, «Սև նետ» խոշոր տրամաչափի դիպուկահար հրացանի «տյունինգը» շարունակական է, արդեն երկրորդ տարին ենք անում՝ էլի պաշտպանության նախարարության պատվերով», – այս մասին SHANTNEWS-ին հայտնեց հայկական «Ասպար Արմս» ընկերության զինագործ Ռուբեն Մինասյանը։
Զինագործի խոսքով՝ պաշտպանության նախարարությունից ունեն ամենամյա պատվերներ։ Սակայն հատուկ ստորաբաժանումների համար արդիականացման աշխատանքները կատարում են առանձին՝ զինծառայողների հետ քննարկելով յուրաքանչյուր խմբաքանակի առանձնահատկությունները՝ օպտիկան և այլն։
Ընկերության մասնագետները նաև համատեղ փորձարկումներ են իրականացնում զինծառայողների հետ՝ նրանց պահանջները հասկանալու և զինատեսակները կատարելագործելու համար։