NickyPappagiorgio մականունով Reddit-ի օգտատերը ֆորումում տեղադրել է 1950-ականներին արված լուսանկար, որը կարելի է համարել ուշադրությունը շեղած տղայի մասին հայտնի մեմի նախատիպը։ Լուսանկարում իր ընկերուհու հետ փողոցով քայլող երիտասարդը հետ է նայում կողքով անցնող սպիտակ զգեստով աչքի ընկնող շիկահերին։
«Իդա Մորգանը գրավեց իմ ուշադրությունը՝ Ֆրեմոնտ փողոցում իր կեցվածքով: Լուսանկարն արվել է մոտ 1958 թվականին։ Մորգանը թագադրվել էր որպես Միսս մանրանկարիչ և գովազդային լուսանկարներ էր անում ամբողջ Լաս Վեգասում», – պատմել է Նիկի Պապաջիորջիոն լուսանկարի հետևում եղած պատմության մասին:
Մեկնաբանություններում օգտատերերը գնահատել են լուսանկարի որակը և դրանում պատկերված աղջկա գեղեցկությունը։ Նրանք նաև հրապարակել են այլ պատկերներ, որոնք նույնպես կարող էին դառնալ ուշադրությունը շեղած տղայի նախատիպը: Դրանք ներառում էին տեսարաններ Չարլի Չապլինի ֆիլմերից և The Flintstones անիմացիոն շարքից։