Տղամարդիկ և կանայք, ովքեր վերջին պահին չեղարկել են իրենց հարսանիքը, բացատրել են իրենց որոշման պատճառները։ Նրանք Reddit ֆորումի AskReddit բաժնում թվարկել են իրենց նախկին գործընկերների աններելի, իրենց կարծիքով, արարքները։
Շատերի համար նշանադրությունը խզելու պատճառը զուգընկերոջ դավաճանությունն ու սուտն է։ Օգտատերերից մեկն ասել է, որ հարսանիքից կարճ ժամանակ առաջ նա իմացել է փեսայի սիրավեպի մասին գործընկերուհու հետ, բայց վերջը դրվել է, երբ ի հայտ է եկել ճշմարտությունը նրա նախորդ չորս հարաբերությունների մասին:
«Նախկինները բաժանվել են նրանից, քանի որ նա պարզապես չի հասկացել, որ չի կարող ամուսնանալ ու կողքին ընկերուհի ունենալ»,-ասել է օգտատերերից մեկը:
Մեկ այլ օգտատեր ասել է, որ հարսանիքը չի կայացել, քանի որ փեսային հաջողվել է գաղտնի ամուսնանալ մեկ այլ կնոջ հետ։
Տղամարդիկ նույնպես կիսվել են ձախողված հարաբերությունների պատմություններով: Նրանցից մեկն ասել է, որ իր հարսնացուն հասկացել է, որ սխալ ընտրություն է կատարել և այլ ընկեր է գտել։
Որոշ մեկնաբաններ խոստովանել են, որ իրենց պահվածքն է եղել պատճառը, որ ստիպել են իրենց նախկիններին դադարեցնել հարսանիքը:
«Ես երազանքների աղջիկ ունեի՝ շատ գեղեցիկ, բարեկիրթ, շփվող, հավակնոտ ու կենսուրախ։ Իսկ ես մտածում ու խոսում էի միայն խաղերի մասին»,-խոստովանել է նրանցից մեկը: