Microsoft-ը ծրագրել է Windows 11-ում գովազդային նոր գործիքներ ավելացնել։ Այս մասին հայտնում է Neowin-ը։
Մեդիա լրագրողներն ուսումնասիրել են ՕՀ-ի նախնական տարբերակը, որտեղ նրանք հայտնաբերել են նոր «Առաջարկվում է» կոճակը: Այն կտեղակայվի առաջադրանքների տողում: Երբ կոճակը սեղմվում է, օգտատիրոջը ցուցադրվում են գովազդներ հատուկ ապրանքների և առաջխաղացումների համար, որոնք Microsoft-ը համարում է այցելուին առավել համապատասխան:
Փորձագետները չեն կարողացել պարզել, թե ինչպես է համակարգը ցուցադրելու գովազդը. Microsoft-ը ներկայումս փորձարկում է նոր գործառույթ և մանրամասներ չի հայտնում: Հայտնի չէ նաև, թե արդյոք հնարավոր կլինի անջատել առանձին կոճակը կարգավորումներում։
Հեղինակները հիշեցրել են, որ ավելի վաղ Windows համակարգերում գովազդը հայտնվում էր Start ընտրացանկում։ Այնուամենայնիվ, օգտվողները կարող էին անջատել դրա ցուցադրումը օպերացիոն համակարգի կարգավորումներում: Լրագրողների կարծիքով՝ շատ օգտատերեր չափազանց բացասական են վերաբերվում Windows-ում գովազդի հայտնվելուն։