Կեմերովոյի մարզի Օսիննիկիի բնակիչը, որը ձին մտցրել է բարձրահարկ շենքի բնակարան, վարչական կալանքի է ենթարկվել մանր խուլիգանության համար։ Այս մասին մարտի 6-ին հայտնել է Կուզբասի ՆԳՆ մամուլի ծառայությունը։
Իրավապահները պարզել են, որ 33-ամյա տղամարդը Կրասնայա Օրլովկա գյուղի անասնաբուծական ֆերմայի բանվոր է։ Նրա խոսքով՝ ինքը հարբած վիճակում ձիու սանձից բռնել է ու տուն բերել՝ ընտանիքին ցույց տալու։ Պարզվել է, որ ձին հինգերորդ հարկի բնակարանում անցկացրել է մոտ մեկուկես ժամ, որից հետո այն վերադարձվել է ֆերմա։
Միևնույն ժամանակ, տղամարդը բացատրել է, որ իրեն հաջողվել է հաճոյանալ կնոջը նման «նվերով». նա հումորով է արձագանքել արարքին և այն ընկալել որպես անակնկալ մարտի 8-ի համար։ Խառնաշփոթ ստեղծողը զղջացել է իր հանցանքի համար և խոստացել այլևս չչարաշահել ալկոհոլը։
«Ռուսաստանի ՆԳՆ Օսիննիկի քաղաքի տեղական ոստիկանության կոմիսարը քաղաքացու դեմ արձանագրություն է կազմել Ռուսաստանի Դաշնության Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 20.1 «Մանր խուլիգանություն» հոդվածի առաջին մասով»,- ասված է գերատեսչության Telegram ալիքի հաղորդագրության մեջ :
Հստակեցվում է, որ տղամարդը մեկ օրով ձերբակալվել է։