Հայտնաբերված սունկը ցնցել է գիտնականներին
Գիտնականները հնդկական ջունգլիներում կենդանի գորտ են հայտնաբերել, որի վրա սունկ է աճում: Այս մասին հայտնել են կենդանաբաններ Չինմայ Մալիեն և Ուայ Տ Լոհիթը Reptiles & Amphibians գիտական ​​ամսագրի հոդվածում։
2023 թվականի ամռանը Կարնատակայի անտառում ցնցող բացահայտում է արվել։ Նշվում է, որ երկկենցաղի ձախ կողմում հայտնաբերվել է տարօրինակ աճ, որը պարզվել է, որ Mycenae ընտանիքի սնկի մարմին է։ Ըստ գիտնականների՝ մինչ այս պահը «երբեք չի գրանցվել կենդանի գորտի կողքից աճող սունկ»։
Նշվում է, որ գիտնականները գորտին չեն տարել հետազոտության, այլ թողել են բնական միջավայրում։
Ավելի վաղ Ավստրալիայից գիտնականները հայտնաբերել էին մողեսների նոր տեսակ՝ խեժի սիրահարներ: Նոր տեսակի երկարությունը հասնում է մոտ տասը սանտիմետրի, իսկ պոչը կազմում է նրա մարմնի մեծ մասը։ Քվինսլենդյան զիգզագ գեկոն ունի նեղ շագանակագույն մոխրագույն մարմին՝ մեջքին զիգզագման նախշով, պղնձագույն աչքերով և ազդրերին՝ սրածայր սրունքներով։