Արքայազն Ուիլյամը վրդովված էր իր եղբոր՝ արքայազն Հարիի` թագավորական ընտանիք վերադառնալու ցանկությունից։ Այս մասին հայտնում է Mirror-ը՝ հղում անելով աղբյուրին։
Նախօրեին լրագրողները գրել էին, որ արքայազն Հարին պատրաստակամություն է հայտնել ժամանակավորապես կատարել թագավորական պարտականությունները՝ աջակցելու իր հորը՝ Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ին, ով բուժում է անցնում քաղցկեղից։ Սակայն արքայազն Ուիլյամին մոտ կանգնած աղբյուրը հայտնել է, որ նա թույլ չի տա իր եղբորը վերադառնալ ընտանիք։
«Եթե որևէ մեկը պատրաստվում է ավելի շատ պարտականություններ ստանձնել, դա կլինի Ուիլյամը, բայց դա դեռ նույնիսկ օրակարգում չէ: Այժմ նրա ուշադրությունը հոր առողջության, ընտանիքի և միապետության համար լավագույնն անելու վրա է: Հարրիի ցանկացած կարգավիճակով վերադառնալու հավանականությունը զրոյական է»,- հավելել է ինսայդերը:
Փետրվարի 5-ին Բուքինգհեմյան պալատի մամուլի ծառայությունը հայտնել է, որ Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ի մոտ քաղցկեղ է ախտորոշվել։ Նշվում է, որ հիվանդության պատճառով միապետը ժամանակավորապես կհետաձգի հանրային պարտականությունները։ Այնուամենայնիվ, թագավորը կշարունակի վերանայել պաշտոնական փաստաթղթերը և վարել կառավարության գործերը: Փետրվարի 6-ին արքայազն Հարին թռել էր հորը տեսնելու, բայց նրա հետ անցկացրել էր ընդամենը 30 րոպե։