ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Խոսրով Հարությունյանը դժվարանում է պատասխանել այն հարցին, թե Սերժ Սարգսյանը կառաջադրի՞ իր կուսակցությունից վարչապետի պաշտոնի մեկ այլ թեկնածուի:
«Ես կարծում եմ՝ նախագահի այն թեզը, որ «այդուհանդերձ, կրում եմ որոշակի պատասխանատվություն երկրի անվատնգության՝ անվտանգ զարգացման հորիզոններն ապահովելու տեսանկյունից», դատարկ խոսք չէ: Դա իրականում սեփական թե՛ այս ամբողջ 25 տարիների ընթացքում ունեցած պատասխանատու դերակատարմամբ է պայմանավորված, թե՛ համաձայնեք, որ, այո՛, վերջին տարիներին բավական լուրջ աշխատանք է կատարված այդ առումով՝ Հայաստանի միջազգային համբավը բարձրացնելու, վստահելի միջազգային գործընկերոջ իմիջ ձևավորելու առումով»,- ասել է Հարությունյանը:
Նա նշել է, որ նախագահը տեսնում է պատասխանատվություն այդ գործընթացի շարունակությունն ապահովելու համար:
«Հետևաբար, նա կամովին կարող է այդ գործընթացը ինչ-որ մեկի փոխանցել, երբ համոզված լինի, որ իր դերակատարումը լիարժեք ինչ-որ մեկը կարող է ստանձնել»,- ասել է Հարությունյանը: