Սերժ Սարգսյանը միանձնյա որոշումներ չի կայացնում. Վ. Բաղդասարյան
«Սերժ Սարգսյանը միանձնյա որոշումներ չի կայացնում: Այդ որոշումը պետք է կայացնի թիմը: Երբ որ կքննարկենք այդ հարցը, ու կլինեն թեկնածուներ, որ կհրաժարվեն, ու դա հիմնավոր կլինի, մենք կհարգենք այդ հիմնավորումները»,- խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ ասել է   Վահրամ Բաղդասարյանը, ի պատասխան  այն հարցին, որը վերաբերում էր Նիկոլ Փաշինյանի՝ խորհրդարանում  արված հիշեցումներին:
Փաշինյանը հիշեցրել էր նախագահի խոսքերն այն մասին, որ նա չի հավակնի վարչապետի պաշտոնին:  Ինչ վերաբերում է Փաշինյանի այսօր ասված խոսքերին, թե մայիսի 2-ի՝ վարչապետի ընտրությունները տեղափոխել են ապրիլի 17,  ապա, Վահրամ Բաղդասարյանի պնդմամբ, օրենքի որևէ խախտում թույլ չի տրվել: Բացի դրանից, ՀՀԿ  խմբակցության ղեկավարը շատ կարևոր չի համարում թե ընտրությունը որ օրը կնշանակվի:
«Ինձ թվում է, ընդդիմությունն է առաջարկում Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունը: Մենք նման որոշում չունենք:  Եթե իրենք առաջարկեն, մենք կքննարկենք այդ հարցը:  Անակնկալների մի սպասեք, մենք որոշում չունենք և քաղաքականության մեջ ոչինչ չի բացառվում: Համբերեք:  Կքննարկենք, ձեզ կտեղեկացնենք»,- ասել ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը: