Նիկոլ Փաշինյանին ժամանակ և փորձառություն է պետք վարչապետ դառնալու համար․ Իսագուլյան
ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչության խորհրդական-խորհրդատու Գառնիկ Իսագուլյանը կարծում է, որ առաջին փուլով Արմեն Սարգսյանը կընտրվի ՀՀ նախագահ, անակնկալներ դժվար թե լինեն։ Ինչ վերաբերում է նախագահի մյուս թեկնածու ԱԺ պատգամավոր Արտակ Զեյնալյանին, ում առաջադրել է «Ելք» դաշինքը, Իսագուլյանի խոսքով՝ նա էլ լավ թեկնածու է, իր ընկերն է, բայց Արմեն Սարգսյանն ավելի գերադասելի է։ Բանախոսն անդրադարձավ նաև վարչապետի հնարավոր թեկնածուներին։ Նա նշեց, որ պատմական այս շրջանի համար երկրի լավագույն թեկնածուն Սերժ Սարգսյանն է։ Դիտարկմանը, որ ՀՀ ներկայիս նախագահն նշել է, որ ինքը Սահմանադրության փոփոխությունից հետո երբեք ՀՀ նախագահ չի դառնա, վարչապետ և ԱԺ նախագահ չի դառնա, Իսագուլյանը նկատեց, որ Սարգսյանը նման արտահայտություն չի արել։ Իսագուլյանի պնդմամբ՝ նա նշել է, որ «չի ակնկալում», իսկ, ըստ բանախոսի, «չեմ ակնկալում»-ը դեռ չի նշանակում չեմ դառնա։ SHANTNEWS-ի դիտարկմանը, որ «Ելք» դաշինքն էլ հայտարարել է, որ կառաջադրի վարչապետի իր թեկնածուին, ավելին՝ ԱԺ Ելք խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը չի բացառել, որ ինքը կառաջադրվի որպես վարչապետի թեկնածու, Իսագւլյանն ասաց,  որ ճիշտ է՝ Փաշինյանն ակտիվ քաղաքական գործիչ է, բայց որոշակի փորձառություն և ժամանակ է պետք ավելի մեծ խնդիրների հետ առնչվելու համար։