Ընդհանուր հանցագործությունների թիվն աճել է, իսկ ծանր հանցագործություններինը՝ նվազել. Արթուր Դավթյան – ShantNews – Շանթ Հեռուստաընկերություն – Լուրեր – Shant TV Online
Ընդհանուր հանցագործությունների թիվն աճել է, իսկ ծանր հանցագործություններինը՝ նվազել. Արթուր Դավթյան
Անդրադառնալով հանցավորության հակազդման աշխատանքերրի արդյունքներին, Արթուր Դավթյանը նշել է, որ 2018թ.-ի ընթացքում ՀՀ-ում արձանագրվել է  20 285 հանցագործություն: Ինչը 1521–ով կամ 8.1%–ով ավել է 2016թ.-ի ընթացքում արձանագրված հանցագործություններից:
«Աճը արձանագրվել է ոչ մեծ ծանրության կամ միջին ծանրության հանցագործությունների հաշվին, դրան զուգահեռ էապես նվազել են ծանր  և առանձնապես ծանր հանցագործությունները: Ծանր հանցագործությունները նվազել են 11.4%-ով, առանձնապես ծանր  հանցագործությունենրը՝ 33-ով կամ 11.7%-ով: Հիմնականում աճել են այն հանցագործությունները, որ մշտապես աչքի են ընկել բարձր լատեյտանության մակարդակով: Մասնավորապես՝ էական աճ ունենք կոռուպցիոն հանցագործությունների, թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության հանցագորոծություններով, ՃՏՊ-երի կամ Ճանապարհային երթևեկության կանոների խախտման արդյունքում կատարված հանցագործություններով:  Այս հանցագործությունների հանրագումարը ցույց է տալիս, որ սրանց հաշվին է աճ արձանագրվել», – նշել է Արթուր Դավթյանը: