Մենք մեզ չենք շրջապատել և չենք պատրաստվում շրջապատել պալատական կյանքի ատրիբուտներով. Աննա Հակոբյան
Հեռանկարի շրջանակներում ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանն անդրադարձել է պալատական կյանքի վերաբերյալ իր պատկերացումներին՝ նշելով, որ չի կարող ասել՝ ինչպիսին է պալատական կյանքը, որովհետև իրենք չեն ապրում այդ կյանքով: Նրա համոզմամբ, այն փաստը, որ թիկնապահներ ունեն, չի նշանակում, որ իրենք պալատական կյանքով են ապրում:
«Թիկնապահները պալատական կյանքի մաս չեն կազմում: Պալատական կյանքն իմ պատկերացմամբ այլ բան է. պալատական կյանքով ապրողն իրեն շրջապատում է տարբեր ատրիբուտներով, որոնց մեջ չեմ կարծում, որ թիկնապահները կամ անվտանգության ծառայությունը մտնում են: Մենք, ըստ էության, մեզ չենք շրջապատել և չենք պատրաստվում շրջապատել պալատական կյանքի ատրիբուտներով»,-նշել է նա:
Անդրադառնալով ամառանոցի վերանորոգման համար ծախսված գումարներին՝ Աննա Հակոբյանը նշել է, որ իրենց ծանոթներից շատերը գնել են բնակարաններ և վերանորոգել այն ճիշտ նույնքան գումարներով, որքան արժեցել է իրենց առանձնատան վերանորոգումը:
«Այդ պատճառով դա ինձ համար տարօրինակ չէ»,-ասել է վարչապետի տիկինը:
Նա ավելացրել է, որ տանն օգնող ձեռք ունենալը ևս նորություն չէ իր համար:
«Տասնյակ տարիներ ես տանը մշտապես ունեցել եմ օգնող ձեռք՝ իմ աշխատանքի բնույթից և իմ ամուսնու ծանրաբեռնվածությունից ելնելով»,-ասել է Ա. Հակոբյանը՝ նշելով, որ տան աշխատողն օգնել է երեխաների խնամքի և տնային տարբեր հարցերում:
Նշենք, որ «Շանթ» հեռուստաընկերության «Հորիզոն» լրատվական թողարկման շրջանակում երեկ երեկոյան հեռարձակվել է ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի հետ հարցազրույցից մի հատված: Ամբողջական հարցազրույցը կլինի հունվարի 1-ին՝ SHANTNEWS-ով: