Այսօր Գյումրիում անցկացվել է նորաստեղծ «Արժանապատիվ ուղի» կուսակցության առաջին համագումարը, հաստատվել է կուսակցության կառավարման խորհրդի և վարչության անդամների կազմը։ Կուսակցության նախագահի պաշտոնում միաձայն ընտրվել է ԱԺ նախկին պատգամավոր, «Օրինաց երկիր» կուսակցության նախկին անդամ Հովհաննես Մարգարյանը:
Իր ելույթում նա նշել է, որ իրենց կուսակցությանն անդամագրվելու ցանկություն են հայտնել մոտ 2000 քաղաքացիներ։ Առաջին համագումարից հետո նորաստեղծ կուսակցությունը կսկսի պաշտոնական գրանցման գործընթացը, որից հետո միայն կկարողանան մասնակցել ԱԺ արտահերթ ընտրություններին: Ըստ գրանցման ընթացակարգի՝ եթե մեկամսյա ժամկետում չտեղավորվեն, կուսակցությունն առաջիկա ընտրություններին պատրաստ է մասնակցել դաշինքով։
Հովհաննես Մարգարյանը խոսել է սահմանադրական փոփոխությունների անհրաժեշտությունից, գերվարչապետական համակարգի վերացումից: Իր կուսակցությունը դեմ է նաև համայնքների միավորմանն ու կուտակային կենսաթոշակի պարտադիր բաղադրիչի ներդրմանը: