Իսրայելի պաշտպանության բանակը հարվածներ է հասցրել Գազայի հարավում գտնվող դիրքերին – ShantNews – Շանթ Հեռուստաընկերություն – Լուրեր – Shant TV Online
Իսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) հարձակվել է Գազայի հատվածի հարավում Խան Յունիսում գտնվող ականանետային դիրքի վրա այն բանից հետո, երբ իսրայելցի զինվորները գնդակոծվել են տարածքից: Այս մասին հայտնում է բանակի մամուլի ծառայությունը։
«Իսրայելի պաշտպանության բանակը ականանետային հարված է հասցրել Խան Յունիսում, մի շրջան, որտեղից հարավային Գազայի զորքերը շաբաթ օրը ավելի վաղ ականանետերով խոցվել են»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ իսրայելցի զինվորականները ականանետային կրակ են բացել Գազայի հատվածի հարավում։ Խան Յունիս քաղաքի մերձակայքում գտնվող զորքերի ուղղությամբ երեք ականանետ է արձակվել։ Իսրայելցիների զոհերի մասին տեղեկություններ չկան։