Գուցուլը շնորհակալություն է հայտնել բոլորին ձերբակալությունից հետո ցուցաբերած աջակցության համար – ShantNews – Շանթ Հեռուստաընկերություն – Լուրեր – Shant TV Online
Գագաուզիայի ղեկավար Եվգենիա Գուցուլն իր ուղերձում շնորհակալություն է հայտնել բոլոր քաղաքական, հասարակական գործիչներին և հասարակ քաղաքացիներին, ովքեր ձերբակալությունից հետո աջակցություն են հայտնել իրեն։
Քիշնևի շրջանային դատարանը ուրբաթ օրը մասամբ բավարարել է դատախազների պահանջը և Գուցուլին 20 օր ժամկետով կալանավորելու որոշում կայացրել։ Պաշտպանական կողմը մտադիր է բողոքարկել այս որոշումը։
«Անկեղծորեն շնորհակալություն եմ հայտնում բոլորին, ովքեր անտարբեր չմնացին՝ քաղաքական գործիչներին, կուսակցություններին, հասարակական գործիչներին, լրագրողներին և շարքային քաղաքացիներին, ովքեր բացահայտ աջակցություն հայտնեցին այս դժվարին պահին։
Ձեր համերաշխությունն ինձ ուժ և վստահություն է տալիս, որ մենք հաղթելու ենք: Ձեր աջակցությունը ջերմացնում է ինձ այս քարե վանդակում: Դուք ապացուցեցիք, որ մենք մենակ չենք, մենք շատ ենք, և մենք ավելի ուժեղ ենք, քան ցանկացած սուտ»,- ասվում է գործկոմի Telegram ալիքում հրապարակված կոչում, որը գլխավորում է Գուցուլը։