Կատարը շնորհակալություն է հայտնել ՌԴ-ի և Ուկրաինայի օմբուդսմեններին երեխաներին վերադարձնելու հարցում նրանց ջանքերի համար – ShantNews – Շանթ Հեռուստաընկերություն – Լուրեր – Shant TV Online
Կատարը շնորհակալություն է հայտնել ՌԴ-ի և Ուկրաինայի օմբուդսմեններին երեխաներին վերադարձնելու հարցում նրանց ջանքերի համար
09:05 28.03.2025
Կատարը երախտագիտություն է հայտնել երեխաների իրավունքների հարցերով նախագահի հանձնակատար Մարիա Լվովա-Բելովային և Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի օմբուդսմեն Դմիտրի Լուբինեցին՝ ռուս և ուկրաինացի երեխաներին ընտանիքներին վերամիավորելուն ուղղված ջանքերի համար։ Համապատասխան հայտարարությունը հրապարակվել է էմիրության արտաքին գործերի նախարարության կայքում։
«Կատարն իր երախտագիտությունն է հայտնում Ռուսաստանի Դաշնության երեխաների իրավունքների հանձնակատար Մարիա Լվովա-Բելովային և Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի մարդու իրավունքների հանձնակատար Դմիտրի Լուբինեցին իրենց շարունակական ջանքերի համար, որոնք հանգեցրել են ընտանիքների հաջող վերամիավորմանը», – ասվում է հաղորդագրությունում։
ԱԳՆ-ը պարզաբանել է, որ մարտին Կատարի միջնորդությամբ ընտանիքներ են վերադարձել ռուս և ուկրաինացի երեխաների երկու խումբ։ Դոհան միջնորդ է հանդես գալիս Մոսկվայի և Կիևի միջև՝ մարտական ​​գոտուց տարված երեխաներին հարազատներին վերադարձնելու հարցում։