Այս շաբաթ «Բաց դաս» ծրագրի շրջանակում ճանաչողական այցով Ազգային ժողով են այցելել Հայաստանի մարզերի եւ մայրաքաղաքի մի շարք դպրոցների ներկայացուցիչներ, հայտնում են ԱԺ-ից։
«Շիրակի մարզի Գետափի Գուրգեն Արշակյանի անվան միջնակարգ դպրոցի աշակերտների եւ ուսուցիչների հետ հանդիպել է ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը։
Պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը հանդիպել է Արմավիրի մարզի Եղեգնուտի միջնակարգ դպրոցի սաների, իսկ մարզի Խորոնքի միջնակարգ դպրոցի աշակերտներին ու ուսուցիչներին հյուրընկալել է խորհրդարանական Արմենուհի Ղազարյանը:
Երեւանի Անտոն Չեխովի անվան թիվ 55 դպրոցի ներկայացուցիչների հետ հանդիպել է պատգամավոր Ասպրամ Կրպեյանը:
Խորհրդարանական Սերգեյ Բագրատյանը հյուրընկալել է Երեւանի Սիլվա Կապուտիկյանի անվան թիվ 145 հիմնական դպրոցի աշակերտներին եւ ուսուցիչներին:
Երեւանի Ռոբերտ Աբաջյանի անվան թիվ 147 դպրոցի աշակերտների եւ ուսուցիչների հետ հանդիպել ու զրուցել է պատգամավոր Ալեքսանդր Ավետիսյանը։
Հանդիպումների ընթաքում մտքեր են փոխանակվել կրթական ոլորտի բարեփոխումների, կրթության ոլորտում կրեդիտային համակարգի, մեր երկրից դուրս կրթությունը շարունակելու հնարավորության, դասագրքերում առկա խնդիրների եւ գիտության մեջ արհեստական բանականության կիրառման մասին։
Օրենսդիրները պատասխանել են աշակերտների հարցերին, որոնք վերաբերել են, մասնավորապես, Հայաստանի արտաքին քաղաքականությանը, աշխարհաքաղաքական իրավիճակին, ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությանը, ռազմավարական գործընկերների, ինչպես նաեւ հարեւան երկրների հետ հարաբերություններին, կին քաղաքական գործիչների գործունեությանը»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։