Թուրքիայում շարունակվում են Ստամբուլի քաղաքապետ, նախագահի հավանական թեկնածու, հեղինակավոր ընդդիմադիր գործիչ Էքրեմ Իմամօղլուի ձերբակալության առիթով զանգվածային բողոքի ցույցներն ու հանրահավաքները: Իմամօղլուի դեմ իշխանության իրականացրած արշավը ընդդիմությունը պետական հեղաշրջման փորձ է անվանել:
Ինչո՞ւմ է մեղադրվում ու ինչո՞ւ են նրա ձեռբակալությունը հեղաշրջման հետ համեմատում: Թեմային՝ «Հորիզոնի» տաղավարում անդրադարձել  է Արտյոմ Երկանյանը:
«Դատախազությունը ներկայացրել է, թե նրա ղեկավարած քաղաքապետարանում կատարվել են մոտ 560 մլրդ լիրայի մեքենայություններ, և որ քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուն տեղյակ է եղել այդ ամենի մասին, իսկ որոշ դեպքերում նաև մասնակից է եղել այդ մեքենայություններին:
Պաշտոնական այդ վարկածի համաձայն, խախտումները տեղի են ունեցել մունիցիպալ այդ պայմանագրերի բաշխման արդյունքում:
Բարձրաստիճան մոտ 100 պաշտոնյա է ձերբակալվել, դրանց թվում կան նաև հայտնի դեմքեր: Իսկ կոնկրետ Իմամօղլուի դեմ 2 քրեական գործ է հարուցվել: Մեկը կապված է կոռուպցիայի հետ, մյուսը՝ ահաբեկչական խմբավորումներին աջակցություն ցուցաբերելու»,- ասել է Արտյոմ Երկանյանը:
Ինչպե՞ս է ընդունում հանրությունը: Ինչի՞ կարող է այս ամենը հանգեցնել: