ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն այսօր անդրադարձել է նաև Medialab.am լրատվական կայքի խմբագրին ուղղված սպառնալիքներին: Գլխավոր դատախազը նշել է, որ այդ գործով արդյունք կա, մնում է պատշաճ քննության արդյունքում արարքին տրվի իրավաչափ քրեաիրավագիտական գնահատական:
«Նյութերի նախապատրաստման իսկ փուլում պարզվել է այն անձը, ով համապատասխան գրառումներ է կատարել: Անձը հրավիրվել է ոստիկանություն, վերցվել է բացատրություն, արդյունքում քրեական գործ հարուցելու համար բավարար հիմքեր ունենալով՝ հսկողություն իրականացնող դատախազը հարուցել է քրեական գործ: Գործն ուղարկվել է ՀՔԿ՝ նախաքննություն իրականացնելու համար: Քննիչը, գործը ստանալով, անմիջապես վարույթ կընդունի, կհրավիրի հաղորդում տված անձին, կտա տուժողին հատուկ դատավարական կարգավիճակ և կիրականացնի օբյեկտիվ քննություն համապատասխան օբյեկտիվ գնահատականով»,- ասել է Արթուր Դավթյանը:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 28-ին Hayk Berman Ohanyan անունով հանդես եկած օգտատերը, համացանցի ֆեյսբուքյան կայքում տեսնելով Medialab.am լրատվական կայքից հղում կատարված «Բոշի ծաղիկները» ծաղրանկարը, կայքի ֆեյսբուքյան էջում և նշված կայքի գլխավոր խմբագիր Մարիաննա Գրիգորյանին անհատական նամակագրությամբ վերջինիս հասցեին տվել է սպանության սպառնալիքներ՝ կապված հիշյալ ծաղրանկարի հետ: